Elektrikler gün içinde, en lazım olacağı vakitlerde, hergün aynı saatlerde rutin olarak gitmeye başladı. Alanya gibi turizm merkezinde bunun çok komik olduğunu sizler de taktir edersiniz. Giden elektrik saatlerce gelmiyor, gelince de birkaç yoklamanın ardından devam ediyor cereyana. Bu zaman zarfında zarar gören cihazlar ve benim gibi günlükçüler de var. Mesela bu yazının yerine çok güzel bir makale hazırlıyordum, son satırlarını yazarken giden hain elektrik damlayı taşıran son nokta oldu. Tamam barajlarda sular azalmış olabilir ona bir diyeceğimiz yok fakat neden önlemi alınmıyor. Artık elektriğin gideceği saatleri ezberledik ve “abi işini bitir beş dk. sonra elektrik gidecek” tarzı uyarmaları yapar olduk. Dün tam 13 önceki gün 17 defa elektrikler kesildi.

Asıl dikkat çekmek istediğim nokta ise bu elektriklerin seçimlerden önce kesilmemesiydi. Seçimden önce hiçbir problem yaşamıyorduk fakat seçimlerin ardından rezaletler başladı. Acaba diyorum zamanında Özal’ın bir süre zam yapmayıp ikince kez seçildikten sonra ard arda zam yapması ve soranlara “ben enayi miyim” demesi gibi birşey mi ifade ediyor bu elektrik kesintileri. Diğer akla gelen bir mevzu da acaba bu kesintilerin arkasında jenaratör firmaları mı var?

Bu elektrik kesintilerinde oyu çok fazla alan AKP hükumeti sanki voltajın fazla gelip ampülü patlamışcasına, bir çözüm bulamaması ne kadar mantıklı bilemiyorum? Böyle giderse evde ne cihaz kalacak, ne de tam iş saatinden elektrikleri giden turizmci babacanlar iş yapabilecek… Ve turistler bize bakıp kıs kıs gülecek. Çok yazık 🙁

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

iyi bir noktaya değinmişsin hamdi can. Su konusu da aynı. Madem su yoktu, eden temmuzdan önce kesintiye gidilmedi. Madem barajlar boş, madem susuz kalacaz, bu kesinti 4 ay önce olmalıydı.
Bir de buradan yunanistana elektrik veriliyor! Geçen bizim elektrik de gitti. Pazar günü tüm gün elektrik yoktu. Buzdolabındaki herşeyi çöpe attım. Ondan ziyade bilgisayarda yapılacak işlerimi bitiremedim. Pazar günü olduğundan ve her türlü çakalın sokaklarda mevcut olduğundan dışarı da çıkamadım.
Arabistanda, dubai de bir damla bile su yok. Öğrensinler bakalım nasıl oldu da susuz dubai senelrdir “little americ” olarak ayakta durmaya devam ediyor. işte burada uzman insanlara ihtiyaç var. Ama nerdeeeee 😀

belki gıcıklık yapıyor olabilirim ama bu tip entrylere
Müstahak demeye devam edeceğim 🙂

Bir cevap yazın

*