Dün Yiğit ve Taha ile birlikte yeni denemekte olduğum Praktica 8403 fotoğraf makinesi ile kareler yakalamaya çıkmıştım. Her ne kadar Yiğit ile sadece 3 kare yakalayabilsem de Taha ile Kale ve Kızılkule’den çok güzel resimler elde ettik.

Makine hakkında yorumum ise profesyonel SLR makine kullanmayacaksanız, amatörün profesyoneli olarak çok güzel bir makine. Hem gece hem de gündüz çekimi çok başarılı. Benim en çok hoşuma giden ise sahnelerden “Manzara” ile çekilen resimlerin çok canlı ve doygun olmasıydı. Aşağıda vereceğim linklerden Kızılkule resimlerini bu modda çektim. Ayrıca makine içinde bulunan AEB modu ile HDR resim daha kolay oluşturuluyor.Birkaç tane örnek resim aldım, yakın zamanda HDR olarak yine burada yayınlayacağım. Ha unutmadan makinenin kendi özelliğidir karşıdaki insan güldüğünde otomatik olarak çekim yapıyor 🙂

Dün çektiğimiz resimlere ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.flickr.com/photos/h-yaman/sets/72157607302730257/

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Ben buradan hamdi’nin ablasına sitemlerimi dile getirmek isterim. Bizi taa yaylalardayken arayıp hamdiye trip atarmış gibi konuşunca hamdi dayanamadı dönelim dedi ve sadece 10 dk görüştü ve yanıma tekrar geldi hamdi.. O sırada hamdiyi kovacaktım ama oruçlu diye ellemedim 😀 burdan tekrardan ablaya sitemlerimi iletiyorum..

Resimler harika görünüyor. Çekimi de yakaladığın kareler de birbirinden güzel. Bravo valla…

Bir cevap yazın

*