Bu yazı tamamen kendi tarlamda yetişmiş olup, ahaliy güldürmek ve bilgilendirmek hedeflenmiştir :D.

Bayanlar bir araya gelince;

Bu sözü edilen dişicanlar bekar ise sohbetin birinci dereceli konusu erkeklerdir.”Ya Aysel’in çıktığı çocuğu gördün mü ne kadar yakışıklı?Ah benim de olsa” gibi bir muhabbet geçebilir.Veya “ya yarın bi alışverişe gidelim be Ayşe ucuzluk varmış mağazalarda” die sömürücü bir konuşma da geçebilir.Ev gezmesine giden teyzeler ve ablalar ise “ya bizim Meryem’in görümcesinin kocası yeni bir ev almış” veya “Nalan yeni bi oturma grubu almış çok güzel” die iki tür konuşma geçer genelde.

Erkekler bir araya gelince;

Biz erkekler ise söze karı kız die tabir edilen kaba bir ifade ile başlarlar söze.”Ya abi bir hatun gördüm mükemmel birşey.Hele arkadan yüyürken…” gibi çok iğrenç bir konuşma geçer.Kişicanlar eğer 4-5 kişi ise birisi otomobilden konuşur, diğeri kıyafetten, diğeri futboldan…”Abi bizim takım kesin yenecek bu hafta”, “BMW yeni bi araba çıkarıyormuş” die konuşmalar geçer.Ama benim gibi bir bilgisayar manyağı ise sohbet hiç tartışmasız elektronik ve bilgisayar üzerine olur.”Olum geçen gün bi tane program buldum, kadınları üstsüz gösteriyor :P” gibi bir konuşma geçebilir.

Valla söylediklerimde yalan varsa söyleyin yani.Daha erkek-kız’da var ancak şu an bunu yazmayacağım.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

Ahaliyi bilemiyorum ama senin bilgisayardan konuştuğuna eminim 😀

Gerçekten de söylediklerin doğru.Hep bunları konuşuyoruz.Oturup ders çalışacağımıza onun bunun dedikodusunu yapıyoruz.Bu konuya dikkat çektiğin için teşekkürler 🙂

Doğru söze söylenecek birşey yok.erkekler de bayanlar da bu dediklerini konuşur.Bunların dışında konuşulan şeyler istisna 😀

Dubai’de geçirdiğimiz aşk gecelerinde hiç de bunları konuşmamıştık.Neden onları da yazmıyorsun 😆 😛

Sayın sapığım bir daha lütfen bu şekilde yazı yazmayın.Kamuoyunda yanlış anlaşılmalara neden olabilir. 👿

Bir cevap yazın

*