Akşamın büyük maçı Liverpool-Galatasaray karşılaşmasına hazırlıklar iftardan hemen sonra başlamıştı.Kimisi formalarını giymişti, kimisi de bayraklarını hazırlamıştı.Tabi arada sıyrıklar çıkıp Liverpool forması da giymişti.Koyu bir Liverpool taraftarı olduğumu belirtmek isterim.Ancak akşam Galatasaraylıydık.Bir tarafımızda sarı diğer tarafımızda kırmızı.Akşam Türk milli takımının maçı varmışçasına hazırlanmıştık.Maçtan 15 dk. önce oturdum TVnin başına.Maç başladı ancak hiçbirşey umduğum kadar güzel olmadı.Ve 2 golle kapanan kabus gibi bir birinci yarı izledim.Aman Ya Rabbi!Sanki Galatasaray amatör bir kulüp gibi oynuyordu.ikinci yarıda karşımıza iki tane yeni isim çıktı.Ümit Karan ve Hasan Şaş…2. yarıda da Liverpool’un sarı kulesi çıktı karşımıza ve vitesi 3’e taktı.işte o andan sonra başladı herşey.GS aslanlar gibi oynamaya başladı.Herkes ikişer kişilik oynamaya başladı.Sabri, Ümit, Hasan, Arda, Song, Ayhan…Arda gerçekten harika işler yaptı tabi ki sağ tarafta da Sabri.Ümit de iki tane gülle gönderdi ki ah bir tane daha olsaydı diyor insan.Ve Hakan Şükür; gerçekten bir oyuncu bu kadar kötü, pasif oynayamazdı.Birazcık oyuna katkısı olsaydı belki de GS şimdi mutlu döncekti.Gerçi Hakan’ın suçu yok çünkü iğne ile oynuyormuş.Burada topu Gerets’e atmak lazım.ilk 11 yanlış, seçimler yanlış Allah’tan ikinci yarıda yaptığı değişiklikler yerindeydi.Benim dikkatimi çeken birşey daha var ki Galatasaray’ın savaşması.Türkiye’den ne Fenerbahçe ne Beşiktaş ne de diğer takımlar maç 3-0 iken o kadar azmedip de farkı azaltmaya çalışmazlar, savaşmazlar.Kazanamasa da, hatalar yapsa da Galatasaray’ı ayakta alkışlıyorum.Öyle bir statda , o baskıda 3-0’dan 3-2 yaptı.Umarım bugünkü Uefa maçlarında temsilcilerimiz başarılı sonuçlarla dönerler.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Bu yazi ile hem fikir olmamak elde degil.
Gercekten yanlis ilk 11 ve sonuclari.
VE liverpool gibi bir takimin, uzatmalarda yaptigi korner show. Yine de bu korku yeter bunlara.
Son söz olarak; Yazık ettin Hakan Şükür ya. Yazık ettin Gerets ya.. Yazık ettin/iz..

gerçekten gsyi tebrik etmek lazım büyük bi sürpriz yaptı ve tahminim olan 3 yemesine rağmen 2 tane de attı şimdi tüm gsliler diyecekler ki yenildik ama ezilmedikkk.. ben de diyeceğim ki hatice değil netice önemli… tüm gsli kardeşlerime geçmiş olsun uefa yolunuz açık olsun.. FENERBAHÇE’ye de randres maçında başarılar… hep destek tam destek… I LOVE YOU FOREVER FENERBAHÇE

“Türkiye’den ne Fenerbahçe ne Beşiktaş ne de diğer takımlar maç 3-0 iken o kadar azmedip de farkı azaltmaya çalışmazlar, savaşmazlar”

Bugünkü csk maçında beşiktaş kanıtlamıştır umarım böyle olmadığını 🙂

Bir cevap yazın

*