internette son dönemlerde Web 2.0’ı kullandırmak isteyen, insanları Web 2.0’ın zevkli ve kolay yönünü göstermeye çalışan ve bu konuda başarıya ulaşan bir çok site açıldı.Özellikle kişisel siteler daha da ön planda tutuldu.Addgoo da bu sitelerden birisi.Ecnebice bir çok türevi bulunan site kişisel bir başlangıç sayfası servisi.Şu ana kadar bu kadar başarılı Türkçe bir site görmemiştim ben.Aslında çok da araştırdığım söylenemez.Ancak Addgoo da rastgele geldi önüme.Şimdi bu servisi her yönü ile inceleyelim.

Teknik bakımdan tek eksiği AJAX.AJAX teknolojisine ilerleyen zamanda kullanabilirlerse çok mükemmel ve vazgeçilmez bir servis olacağına ben kefilim.Servis şu an sadece Türkçe ve ingilizce olarak hizmet vermekte.Ancak ilerleyen zamanlarda Almanca, Fransca ve daha birçok dilde de hizmet verecek.Addgoo‘ya girdiğinizde ücretsiz şekilde üye olmanız gerekiyor.Diğer sitelerdeki gibi uzun uzadıya bir üyelik formu olmaması benim gibiler için eşsiz bir güellik.Sadece kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresini soruyor.Gönder diyorsunuz ve üyeliğiniz tamamlanıyor.Şifreniz ile kullanıcı girişi yaptığınızda arayüzü çok harika.Zaten kullanamama gibi bir durumla karşı karşıya kalırsanız “yardım” bölümünden hemen kendinize uygun çözümler bulabilirsiniz.

Servisin bize sunduğu hizmetlere gelince.Değişik kategoriler altında zaten birtakım adresleri kendisi bize sunuyor.Onların dışında kendimiz de kategori ve adresler ekliyoruz.Böylece sık kullanılanlarımızı yanımızda taşımış oluyoruz.Şu sıralarda tatilde olanlar için büyük bir nimet diyebilirim.Ayrıca en çok ziyaret ettiğimiz siteleri sıraya koyuyor.Tabi hangi siteyi kaç defa ziyaret ettiğimiz de yazıyor.Bunların yanında arama motorlarından arama yaptırabiliyoruz.En güzeli hiç e-posta hesbaımıza girmeden e-posta da gönderebiliyor olmamız.Bir de “Günün Tavsiyeleri” bölümünde hergün birbirinden güzel siteleri tanıtıyor.Bu da hem göze hem de sörfe iyi hoş geliyor :D.Servisin son bir güzelliğinden daha bahsetmek istiyorum.Dilerseniz bilgisayarınıza indireceğiniz küçük bir araç ile bilgisayarınızdaki “Internet Explorer” içindeki “Sık Kullanılanlar” bölümünü hiç bozmadan Addgoo‘ya aktarabiliyoruz.

Herşey güzel değil mi?Bu servisi kullanmanın benim gibiler için birkaç faydasını da yazarak makalemizi tamamlayalım.internete sık sık dışarıdan bağlanmak zorunda kalıyorsanız, haftasonları internet kafede arkadaşlarınız ile Fifa turnuvası yaparken aklınıza daha önceden bir site takılıp oyunu yarıda kesip adrese bağlanmaya çalışıyorsanız ve bir türlü bulamıyorsanız,arkadaşlarınız sizi bu davranışınızdan dolayı ölesiye dövmek istiyorlarsa ,internet tabanlı çalışan her türlü sisteme saygı duyuyorsanız tam size göre.Yani her yerde her zaman ulaşılabilir bir sık kullanılanlara sahip oluyorsunuz.

Siteye ışınlan

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Bir yandan tebrik etmek, diğer yandan da teşekkür etmek istiyorum. Gayet iyi bir inceleme yazısı. addgoo.com henüz ilk haftasını tamamladı ve daha çiçeği burnunda bile sayılmaz. ilerleyen tarihlerde bir çok eklenti ile daha kullanışlı hale getireceğim.

Sözü gelmişken, haftaya ekleyeceğim ilk özellik “Yedekleme” olacak. Kullanıcılar sistemde bulunan linklerini dilediği zaman yedekleyip, kendi bilgisayarlarında saklayabilecekler. Uzun süre girmeyip hesabı silinen, farklı bir isimle yeni hesap açan veya tüm linklerini arkadaşına vermek isteyen kullanıcı, bu dosyayı addgoo.com’a gösterip yeniden yükleyebilecekler.

Neyse, çok fazla başınızı şişirmek istemem. Klavyenize sağlık. iyi yayınlar.

Baş şişirmek de ne demek?Olayı, yenilikleri direkt sizden duymak daha güzel.Yedekleme gerçekten çok iyi bir özellik olacaktır.Özellikle de arkadaşlara paylaşım fikri çok orjinal.Ben de sizi tebrik ediyorum.Size de iyi yayınlar 🙂

Hepinize çok teşekkürler..
Gayet şık olmuş site.Özellikle arayüz şahane..
Yenilikleri bekliyor ve başarılar diliyorum…

Bir cevap yazın

*