Video paylaşım siteleri olmak üzere birçok klip formatında videoyu görüyoruz. Bunlar arka fonda seçilen bir müzik eşliğinde değişik fotoğraf veya videoların slaytlar halinde izletilmesi mantığı ile çalışıyor. Bunun için birçok program sıralanabilir. Ancak bu tür programların birçoğu ücretli. Ve bu ücretli grubundakiler de ciddi anlamda bu işi yapan programlar. Programların deneme sürümlerinde de kliplerin içerisine programın ismini veya internet sayfasını yazılıyor. Tabi bu da bizim için pek iyi bir durum değil. Sonuçta amatörce yapacağımız bir iş için fazla fazla para vermek biraz düşündürücü. Bugün bulduğum servis ise hem ücretsiz, hem çevrimiçi çalışıyor hem de bu işi iyi bir şekilde yapıyor. Hem de sadece üç adımda.

Clipgenerator servisi bu işin üstesinden fazlasıyla geliyor. Üç adımda birbirinden güzel klipler oluşturabiliyoruz. Üstelik üye olmaya da gerek kalmıyor. Sadece Clipgenerator sayfasına gidip “start now” butonuna basarak işlemlere başlamak kâfi. Aşağıda resim ve adımların açıklamalarını da kolaylık olsun diye ekledim.

  1. Choose Music; bu adımda videomuz için bir fon müziği seçiyoruz. Değişik kategorilerde müzikler sunuyor servis kullanıcılarına. Müzik telif haklarından dolayı kendi bilgisayarımızdan müzik ekleyememiz servisin bence tek eksiği.
  2. Personalize; bura da ister kendi bilgisayarımızdan resim veya video yükleyebiliyoruz istersek de Flickr gibi resim servislerinden ve istediğimiz bir “url” adresinden resim yükleyebiliyoruz. Resimlerin sıralamasını da bu kısımdan ayarlıyoruz. 10tane resim veya video ekleme hakkımız bulunuyor.
  3. Create Clip; burada klibimiz oluşturuluyor. Önizlemesini yapabiliyoruz. Bir e-posta adresi yazıp klibimizin video formatını da seçip “create my clip” butonuna basarak videomuza sahip oluyoruz. Video detayları ile birlikte e-posta adresimize gönderiliyor.

Çok kullanışlı ve güzel bir servis. Bu işle uğraşan arkadaşlara tavsiyemdir.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*