Biz tanıtmaktan bıktık onlar durmadan yeni şeyler çıkarmaktan bıkmadı.Denizde kum bunlarda yenilik :D(iğrençti kabul ediyorum).Google yeni bir hizmet daha sunmuş bize.Gerçi şimdi deneme aşamasında olduğu için sınırlı bir kullanıcısı var ama tanıtım fotoğraflarından görünüm gayet iyi gibi.Peki bu yeni hizmet nedir?Hizmetin adı Spreadsheets.Bu hizmet Microsoft Excel ile gördüğümüz işleri internet üzerinde yapma imkanı veriyor.Yani internette bir Excel’imiz olacak.Şu an sınırlı kullanıcısı olduğu için ben de tam bakamadım.Bu arada bazı yetkililer bu tür yeniliklerin Microsoft’u ciddi şekilde tehdit ve tedirgin ettiğini söylemişler.Valla haklılar.Bir kaç babacan da bunun Excel’e rakip olamayacağını söylemişler.Ama ben birşey söyleyeyim:”Bal gibi olur”.Çünkü herşeyden önemlisi dosyalarınıza internet üzerinden ulaşma imkanı veriyormuş ;).

Hizmete Işınlan

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

9 comments

Gayet hoş olmuş valla.Hesap tablolarımızı flash diskte taşımaktan kurtuluruz.Çok iyi olmuş.

Bilgisayar Nasıl Bozulur

Bilgisayarınızı, direkt güneş ışığı alabilecek bir yerde kullanın. Yakınlarda kalorifer veya benzeri bir ısıtma cihazı da bulunursa iyi olur. Ortamın nemli olması, olaya ayrı bir anlam katacaktır. :))

Bilgisayarınız kilitlendiği zaman, ”reset” tuşuyla filan uğraşmayın. Power tuşuyla kapatın ve birkaç saniye bile geçmeden hemen açın. 🙂

Elektrikler kesildiğinde, bilgisayarınızı kapatmayın. Elektrik geldiğinde yaşanacak ani voltaj değişiminin, monitörünüzde oluşturacağı görüntü ile sabit diskinizden gelecek garip seslerin senfonik uyumu size ilginç bile gelebilir. :))

Bilgisayar masanızı sabitlemeyin. Böylece her tuşa bastığınızda sallanan bilgisayar, size ”interaktif” bir his verecektir. :)))

Bilgisayarınızın kasasını, havalandırma delikleri kapanacak şekilde bir duvara yaslayın. Böylece işlemcinizin soğuması için gereken hava dolaşımını ve ısı kaybını önleyebilir, bilgisayarınızla ”sıcak” ilişkiler kurabilirsiniz. :))))))

Bilgisayar monitörünüzde sabit bir görüntüyü saatlerce tutun. Böylece, monitörünüzün fosfor tabakasında oluşacak zedelenme sonucu, monitorünüz kapalı iken bile o görüntünün siluetini görebilirsiniz. :)))

Bilgisayarınızın fişini topraksız bir prize takın. Aynı prizden diğer elektronik cihazların da güç sağlaması, bilgisayarınıza giden akımda hoş değişiklikler yapacaktır. :))

Küçük kardesinizin veya çocuğunuzun bilgisayarınızın disket sürücüsüne bozuk para ve benzeri şeyleri sokmasına aldırmayın. Bilgisayarınızın içinde birikecek bozuk paralar, ona tasarruf alışkanlığı, bilgisayar tamircinize de para kazandıracaktır. :)))

Eğer modem kartı, ses kartı ve benzeri kartları çok sık takip çıkartıyorsanız, her seferinde bilgisayarınızın kasasındaki o vidaları açmak büyük dert haline gelebilir. :)) Hele bir de yildiz tornavidaniz yoksa, bu iş bir eziyet halini alabilir. Bu kadar uğrasacağınıza, birakın bilgisayarınızın kasası sürekli açık kalsın. Annenize de söyleyin, sehpanın tozunu alırken bilgisayarınızın devrelerine de bir el atsın. :))))))

Tüm bunlari yaptığınız halde, bilgisayarınız hala çalışmakta ısrar ediyorsa, en etkili ve son çare olarak kaldiırıp pencereden atabilirsiniz. :))))
😆

Güzel olmuş.En güzerli de son cümle 😀

Google bu valla herşeyi yapar.adam Microsoft’un tek rakibi.Bence yakında işletim sistemi filan da çıkarırlar windows’a rakip olarak ki bu da çok tutacaktır.Şu ana kadar ne yaptıysa tuttu çünkü.

Kısa zamanda çok iş diye buna derim ben.Hep kaliteli şeyler yapıyorlar.Ve ben de Yelda gibi düşünüyorum.işletim sistemi de çıkarabilirler. 😉

Valla kıyaslama yaparsak yanlış olur. Microsoft Excel in % 1 ancak google nin hizmeti. Tek artısı belgelerimizden heryerden erişecek olmamız. Mevcut özelliklerini yazdım ben. isteyen incelesin haklı olduğumu görecek. http://noktam.net/2006/06/08/google-spreadsheets-inceleme/

Ama hep böyle kalacak değil tabi Google labs ta şu an. eminim geliştireceklerdir. Bekleyelim görelim.

Gayet hoş bişey olmuş.Hiç olmazsa dosyalarımıza heryerden ulaşırız. 💡

Bir cevap yazın

*