Tadilatın Ardından

İşyerinin tadilatta olmasından ötürü yaklaşık 3 haftadır sanal alemin derinliklerinde pek görünemedim. Bloga yazı yazmayı bir kenara bıraktım, yorumları bile onaylamaya vakit bulamadım. Sabahın köründe gidip dönülmez akşamın ufkunda eve geliyordum. Eve geldiğimde yatağın yolunu zor buluyordum. Neyse ki bitti. Artık yerleştirme işini yapıyoruz. Hatta onu bile bitirdik sayılır. Bundan sonra buralardayım. Tadilat demişken edindiğim tecrübeleri de söylemezsem olmaz.

Continue reading

İnternette Yerel Seçimlere Hazırlık

29 Mart’da yapılacak olan yerel seçimlerin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Siyasi partiler adaylarını açıkladı ve adaylar da bir miktar bütçe ile seçim büroları, televizyon programları, halk konuşmaları, araç süslemeleri, gazete reklamları, şehir içinde çeşitli yerlerde büyük poster ve afiş çalışmaları ve bunlara benzer onlarca yol ile seçmenlere ulaşmaya çalışıyor. Bunlar bizi ilgilendiriyor elbette ama asıl ilgilendiren internet üzerinde yapılan hazırlıklar.

Continue reading

Bana S60 Kullanan Bir Telefon Lazım

2 yıl kadar önce 6630’u aldığımda tüm ihtiyaçlarımı karşılıyordu. Müzik, fotoğraf vs. gibi multimedya ihtiyaçlarının tümü… Ancak şu son zamanlarda telefonla senkronize çalışan web servisleri, güzelim yazılımlar onun pabucunu bırakın damı damın üstündeki güneş enerjisindeki şamandranın üstüne çıkarmış durumda. Her elimi attığım uygulamadan S60, her kaldırdığım senkronizasyon servisinden S60 çıkıyor. Haliyle paraların suyunu çektiği şu dönemde beni farklı şeylere yönlendiriyor.

Continue reading

Görgüsüzlük

Görgüsüz diye tabir edilen insanlar vardır. Bunlar halka açık yerlerde her daim bulunurlar. Kapalı alanlarda da bulunmaları yüksek bir ihtimaldir. Kimisi parasıyla, kimisi tipiyle görgüsüzlük yapar. En büyük görgüsüzlükler okumuş cahiller tarafından yapılmaktadır. Bu tiplerin rastladığım özelliklerinden bazılarını paylaşayım.

Continue reading

Google Hatası ve Translate

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Google arama sonuçlarında çıkan hatayı birçoğumuz gördük. Hata, arama sonuçlarında çıkan sitelerin hepsini “bu site bilgisayarınıza zarar verebilir”  olarak göstermesiydi. Bağlantıya ulaşılmak istendiğinde de aynı hatayı veriyordu. Yaklaşık yarım saat süren bu hatayı birçok kişi orda burda hack iddiaları ortaya koysa da hatanın Google’ın kendinden kaynaklandığı barizdi.

Continue reading