Bazen hepimiz daha sonra kahkalara boğulduğumuz olaylara, hayret içinde kaldığımız başarılara imza atmışızdır. Peki 2006 yılında gazetelere manşet olan, komik ve bir o kadar da ilginç olaylara gözatmak ister miydiniz? ilk vakamız Türkiye’den. Zonguldak’da bir camide açık olan mikrofonu fark etmeyen imam ve müezzin küfürlü konuşmalar sarf ederler. Bunu duyan vatandaşlar il müftülüğüne şikayette bulunurlar. Müezzin ve imam hakkıda soruşturma başlar (:

3 yaşındaki bir çocuk babasının açık bıraktığı e-bay’dan ikinci el araç satın almayı başardı. Aile, şirket tarafından aranıp 9 bin pound ödenerek bir araba satın alındığını söyleyince baba işe koyulur ve sonuca ulaşır. Arabayı çocuk satın almıştır 🙂

Güzel sanatlar okumakta olan bir dişican hayatını süsleyen Ferrari’yi alamayacaığını anlayınca toplamda 19 km uzunluğunda ipi kullanarak onu yünden ördü :). Bu proje için 10 ay harcandı.

ingiltere’de oynanan bir futbol karşılaşmasında sahaya top toplayıcı çocuklar tarafından 36 tane top atıldı. Maçı durduran hakem başta olmak üzere, futbolcular ve seyirciler şaşkınlıkla bu olayı seyretmişlerdi.

Aynı akvaryum içerisinde ikamet eden iki balık ufak bir olay yüzünden kavga çıkarıp dövüşmeye başlayınca akvaryumdan prize su sıçrar ve evde yangın çıkmasına neden olur :D.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Bence 2006’nın olayı

Belçikada bir Türk Ferrari marka aracına tüp taktırmak ister.Bu nedenle Ferrrari servisini arar. Onlarda yardımcı olabileceklerini ama servise kadar gelmelerini rica ederler.
Servise giden Türkün ödediği para kendisine iade edilerek Ferrrari marka arcı kendisinden geri alınır.Ferrari ismini korumak amacı ile böyle bir şey yaptığını açıklar.

Şaka gibi 🙂

Bir cevap yazın

*