Kimi görsem rejimdeyim diyor. Bu vatandaşları nerede görsem birşeyler yiyor ve içiyorlar. Hele ki dişican grubu tam evlere şenlik. Rejim menüsüne birebir uyup evlerde yapılan günlerde tabakta ufak kırıntı bile bırakmıyorlar. Sonra da aslında ben şişman değilim de kemiğim kalın da sinek üstüme işedide vs. gibi acayip bahaneler buluyorlar. Durmadan yiyerek monitörüm gibi “wide” bir görünüme sahip oluyorlar. Yiyorsun madem inkar etme. O kocaman vücut herhalde kemikten değildir.

Bir de annem gibi hakikaten dikkat eden versiyonları var bunların. Onlar daha da ilginçtir. Hergün sabah hiç şaşmayan yürüyüş ve spor programı, öğünlerde kepekli ekmek yemeler, hatta sofra bireylerini “aaa bunun tadı da çok güzel hem de sağlıklı” diye o tatsız ekmekten yemeye zorlamalar, ikindi çaylarının yanında o lanet olası tatsız tuzsuz yeşil paketli diyet bisküvilerinden yemeler ve yedirtmeler… Liste sayarsak akşama kadar uzar.

Şimdi bu yazıyı yazma sebebim de işyeri çekmecemde bulduğum o yeşil kaplı diyet bisküvisidir. Kim koydu onu, kim yedi bilmiyorum ama benim masamın ve çekmecelerimin böyle şeylere alet edilmesi çok büyük ayıptır.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

herkes senin gibi olsa durmadan yiyipte şişmanlamasa kimse saklamazdı herhalde yediğini:)

Böyle antin kuntin diyet programlarına girmelerine gereng yok 🙂
Benim gibi sevgililerinden ayrılsınlar 1 ayda 10kg versinler 🙂

Bir cevap yazın

*