Nefes Film İzlenimi

Nefes Film İzlenimi

Pazar gününün tatil olmasını fırsat bilip sinemaya gidelim dedik bizim gençlerle. İzleyeceğimiz film günler öncesinden belliydi. Fragmanını bolca izleyip gaza geldiğimiz Nefes’e gittik. Ben bir sinema yorumcusu değilim elbette. Ama şimdiye kadar izlediğim filmlere göre nacizane kıyaslama yapabilirim.

Film genel olarak baktığımızda vasat. Verdiği bir fikir yok ortada. Filmden ziyade belgesel gibi olmuş zaten. Bir olayın başlayıp bittiğini göremiyorsunuz film boyunca. Kesitler şeklinde devam ediyor.

Karakol baskını anlatılıyor filmde. Ancak karakor baskınından önce hiçbir gelişme yok. Yani filmi toplasak amaca bağlı tek sahne filmin sonundaki çatışma diyebilirim. O da zaten çok bir hissiyat vermiyor.

Filmin tek elle tutulur yanı, askerler arasındaki muhabbetler. Bir de askerlerin telefon görüşmesi yaparken anneleri ile görüştüğü sahne çok güzel. O an kendinizi askerin yerine koyabiliyorsunuz.

Özetleyecek olursak fragmanlarında gösterildiği kadar şaşağalı bir film değil. Aman izlemezsek olmaz diyeceğimiz bir film de değil zaten. Keşke daha iyi bir film izlemiş olsaydım ve övseydim. Çünkü bu kategoride film sayısı oldukça az.

Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 Yorum

Resul AYDOĞDU Yayın tarihi12:44 am - Eki 19, 2009

İçime kurt düştü şimdi, gitmesem mi acaba sinemaya ? : (

Şaban Ulutaş Yayın tarihi4:04 pm - Eki 19, 2009

ben her halükarda gidecem. en azından anlattığı olaylar için. mesela en azından anlattığı olay için kurtlar vadisi pusu yu izliyorum. yoksa polat şimdiye kadar 100 defa ölmüştü.

Eray USTA Yayın tarihi9:46 pm - Eki 19, 2009

🙂 Ben henüz gitmedim ama senin kadar hayal kırıklığına uğrayacağımı düşünmüyorum. Kesinlikle gidip izleyeceğim filmi.

Hamdi Yaman Yayın tarihi10:24 pm - Eki 19, 2009

Git izle bakalım senin yorumunu da alalım 🙂 Ablam da çok beğenmiş mesela 😀

Taha’nın Yeri Yayın tarihi3:40 pm - Eki 21, 2009

Bila sen git lost izle,e2’de yada tnt’deki yabancı dizileri filmleri izle 🙂
Duygusuz adam seni..
Anlattığın kadar kötü olabileceğini düşünmüyorum…Ottoman’a çok takılmaya başladın sen fikirlerinde değişmiş 😀