Microsoft Live yazılımları ile geri kaldığı servisleri bir bir açmaya devam ediyor.Bundan çok uzun süre önce Google, Earth programı ile dünyanın çeşitli yerlerinin uydudan alınmış görüntülerini bilgisayar kullanıclarının kullanımına sunmuştu.Şu anda da dünyanın birçok yri görüntülenebilmekte. Microsoft da eksik kalmayıp bir kaç gün önce Virtual Earth 3D isimli projesini açıklamış ve kullanıcıların hizmetine sunmuş.

Şimdilik sadece ABD’nin belirli bölgelirini detaylı olarak gösteriyor.Ayrıca Los Angeles, San Fransisco gibi büyük yerlerin 3 boyutlu kuş bakışı görünümünü de indiriceğiniz program sayesinde görebiliyorsunuz.Proje şimdilik beta aşamasında ancak yapılan açıklamaya göre birkaç haftaya kadar dünyanın belli başlı şehirlerinin de 3 boyutlu haritasının çıkarılacağı, gerçek zamanlı trafik işaretleri ve sanal reklam uygulamasının yapılacağı bildirilmiş. Bu projeuye aşağıdaki linkten ulaşabilir, daha detaylı bilgiyi ve programı da linkten indirebilirsiniz.

Virtual Earth 3D’ye ışınlan

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*