Haftalık Haber Turu-33

2008’in ilk yazısı ve ilk haber turundan merhabalar. Geçen yıla oranla daha hareketli bir internet yılı geçirmeyi umut ediyorum. En azından Telekom’a küfretmediğimiz, insanların biraz daha fazla Gtalk kullandığı, internetteki çocuk tacirlerinin elleri klavyedeyken elektriğin çarpmasıyla geberdiği, internet ortamının daha nezih hale geldiği, internet kafelerin daha çok denetim altında tutulduğu bir yıl olmasını diliyorum. Turumuza kaldığımız yerden devam edelim.

Continue reading

Haftalık Haber Turu-10

Bu haber turumuza neşeli bir şekilde başlamak istiyorum. Geçen gün bir tanıdığımın cep telefonunda bizim kedican Garfield’in çiftetelli oynadğını görmüş ve bir hayli beğenmiştim. Dün tüm çalışmalarımı Youtue’da o videoyu bulmaya yoğunlaştırdım ve neticesinde meyvesini de aldım. Bahsettiğim komik, güzel videoya şuradan ışınlanarak izleyebilirsiniz. %100 tavsiye edilir.

Continue reading

Kendine Gel Mynet!!!

Mynet geçtiğimiz günlerde üyelerine günlük tutabilmeleri için bir blog servisi açtı. Açtı açmasına ama açık kaynak kodlu blog yazılımı WordPress taraftarlarını oldukça kızdır. Öncelikle şunu belirteyim ki Mynet’i haberleri okuma dışında kullanmıyordum, bundan sonra onun için bile kullanmayabilirim. Mynet’e ilk üye olduğumda internetten hiç anlamayan sadece mail adresim olsun diye, Türkçe olması nedeni ile üye olmuştum. Sonradan forumlara üye olurken aktivasyon maillerinin gelmediğini, üyelik formunda e-mail yazan yerde “Mynet adresi dışında bir adres yazın” şartı bulumasından ötürü güvenimi git gide kaybetti. Ve dün…

Continue reading