Hayatımın Akışından Bir Seyir

Son günlerde bazı sağlık sorunlarından ötürü siteye yazı giremedim. Maşallah turp gibiyim şu an bir sorun yok. Hayatım ise pek bir yoğun seyrediyor. Özellikle özel yaşamımdaki gelişmeler dalgalı kurları aratmayacak bir mertebeye sahip. iniş, çıkışlar ve arkasından hep çıkışlar filan derken pek bir mutluyum son günlerde. Buna bilgisayar için aldığım çalışma koltuğunun verdiği rahat ve pişik olma tehlikesinin atlatılması da eklenince daha bir mutlu oluyor insan. Bir süre projelere ve bilgisayar başında geçirdiğim/geçireceğim zamana kısıtlama getirmek zorundayım.

Continue reading

Hödüklere Atfen

Her zamanki gibi yine bir elimde klavyem bir elimde farem geçtim bilgisayarımın karşısına sabah sabah. Son günlerde kendimi işlere ve derslere verdim, malum haftaya sınavlar var. Onun için tüm işleri ertelemeye çalışıyorum ve sınavdan sonra da aşırı bir iş yüklenmesi olacağını tahmin ediyorum. Son zamanlarda tek değişim bu değil elbette, kişinin davranışına göre muamele yapmaktayım artık. Yani F=m.a (etki tepki zımbırtısı). Arkamızdan bolca iş çevriliyor bazı yaratıklar tarafından. Yüzüme gülümseyen yüzlerini gösterip arkamdan canavarımsı suratcıklarını gösteriyorlar. Hatta iki gündür MSN başlığımda “şerefsizlere…” diye başlayan bir taşlama bulunuyor. Ama şerefsiz vatandaş bir türlü üstüne almıyor ne hikmetse. Ve almadığı, bunu anlamadığı için “hödük” tanımlamasını kullanıyorum kendileri için. Ben kolay kolay kimse ile düşman olmam fakat olduğumda tam olurum, öyle bir düşünceniz varsa duyrulur :D. iletişim bölümünden taciz ediliyorum arkadaşlar, ahlaksız teklifler alıyorum. Üstelik bunu yapan bir dişican ve maalesef bir blogu var 🙁 Artık insanları tanımak gerçekten ÖSS sınavından daha zor bir durumda. Fakat hayattan zevk almak gerekiyor herşeye rağmen. Sizi sevenler için, arkadaşlarınız için, aileniz için… Bu arada aklıma gelmişken son dönemlerde damar parça dinlediğimi düşünenler varmış. Ben damar parçaları her zaman dinlerim. Aşık olayım olmayayım hiç fark etmez. Eğer damar şarkı dinlemekle aşık olunuyorsa, kocaman yaşını başını almış, torun torba sahibi teyzelerin dinledikleri de damar şarkı ve onlar da aşık 😀 (töbe töbe). Yakında sanal alemde bir kampanya başlatmayı düşünüyorum “Aşık olmadan inadına damar dinlemek” adında. içeriği buradaki gibi olabilir, detaylarına bakacağız. Şarkı demişken aklıma geldi; Murat Göğebakan da sürpriz yaparak yeni albümünü çıkarmış. Murat Göğebakan’ı her zaman beğenerek dinlerim, yeni albümünü de dinledim ve çok hoş olduğu kanısındayım. Neyse kendi problemlerimle sizleri de sıkmayayım geçelim janjanlı hayatımıza. Efem havalar bir hayli sıcaklaştı ve turistler yavaş yavaş çoğalmaya başladı caddelerde. Özellikle dişican turist sayısında gözle görülür bir artış söz konusu. Ne diyelim Allah daha çok versin, versin ki daha çok döviz kalsın bize.

Continue reading

Musiki Analizi

Müzik konusunda uzun zamandır yazı yazmıyordum ta ki bol bol albümlerin çıktığı şu iki haftalık sürece kadar. iki hafta içinde birçok yeni albüm çıktı, yeni klipler izledik yeni sesler ile tanıştık. Ben de neredeyse tamamını dinleme imkanı buldum :). Hal böyle olunca yorumlama olayına da girebiliryorum. En azından tavsiyelerde bulunacağım . ilk olarak Ferhat Göçer ile başlayalım. Ferhat Göçer geçen sene yine aynı dönemlerde bir albüm çıkartmış ve “Yastayım” isimli parçası ile birçok kişinin beğenisini kazanmıştı. Sonra beğenilerimizi internette dolaşan “Sarı Sıcak” (ismi yanlış olabili) programındaki düetleri ile biraz daha kazandı. Sonuç olarak Ferhat Göçer iyi bir derece etti yanımızda. Ve şimdi çıkardığı son albümü ile de bunu resmen hayranlığa dönüştürdü. Ben açıkcası geçen sene çıkardığı albümü dinlemedim daha doğrusu sadece “yastayım” parçasını dinlemiştim. Fakat yeni albümünü pür dikkat dinledim ve gerçekten bir müzik adamı olduğunu anladım. Şarkı sözleri olsun, yorumu olsun herşeyi mükemmel. Özellikle klibini de çektiği “Cennet” isimli parçası on üzerinden onluk bir parça. Diğerleri de öyle. “isyan” isimli parçası var ki sözleri insanı kendinden alıyor başka yerlere şey ediyor :D. “Sana seni anlatamam isyan edersin, aşkı tekrar istemem ziyan edersin” diyor bu parçasında da. Yani özetlemek gerekirse Ferhat Göçer’in yeni albümünü mutlaka dinleyin.

Continue reading

Box.net ile Sitenize Mp3 Oynatıcı Ekleyin

Aylar önce şurada, dosya paylaşım sitesi, harika özelliklere sahip güzel servis box.net hakkında uzunca bir makale yazmıştım. Fakat dün fark ettim ki makaleyi yazarken bir özelliğini ya ben atlamışım ya da box.net yetkilileri özelliği sonradan eklemişler. Özellik; box.net‘e yükleyeceğiniz müzikleri sitenizde ziyaretçilerinize dinletmek. Evet şaka değil, hem dosyaları box.net‘e yükleyeceğiz hem de bunları sitemizden ziyaretçilere dinleteceğiz. Bunlar yetmezmiş gibi “player” hizmetini de box.net veriyor. isterseniz hemen mevzuya geçiş yapalım.

Continue reading