Damacana Kola

Bazen kendimle o kadar gurur duyuyorum ki anlatamam. Neden mi? Tabi ki mucit bir kişiliğe sahip olmam nedeniyle. Her olayda bir çıkış yolu bulmakla birlikte birçok ufak işlem için az malzeme, çok iş mantalitesi ile işlev yapan icatlar üretmişimdir. Mesela bunlardan bir tanesi dün akşam sineklik maksadına kullanılan cd zarfıdır. O da kesmez ise hemen bir diğeri pil ve vida saklamak için kullandığım annemin şekerliği 😀 Bunlar sadece birkaçı diyebilirim, dahası her daim bulunmakta. Dün akşam çok kola içip çapımda bir rekoru daha egale etmenin sevincini yaşarken bir taraftan da kafamın hemen üstünde sanal bir ampül yandı. Ampül kafamda yeni bir projeyi tetiklemiş ve benim gibi düşünen ve davranış gösteren birçok gencin derdine deva olabilecek derecede bir icadın oluşmasında ilk adımı attı. Efem, diyelim ki eve geldiniz ve dolapta bulunan 2,5 lt’lik kolayı tek başınıza bir saat içinde tükkettiniz…

Not:Bu bitirme olayı tarafımca denenmiş ve hiçbir yan etkisi olmadığı görülmüştür. Fakat kendine güvenmeyen dişican ve kişican gruplarına bir uyarı yapalım; lütfen bu tür şeyleri denerken bünyenizi iyi ayarlayın. Yoksa bir şişe siyah içecek uğruna öteki tarafa gitme eyleminde bulunabilirsiniz.

Continue reading

iTÜ Güneş Teknesi Takımı ve Nusrat

Medyamızın ne kadar gereksiz konularla bizleri oyaladığını, gerçek haberlerin yerine Sibel Can’ın tangasını, Gülben Ergen’in dövmesini ve diğer magazinsel olayları önümüze ısıtıp ısıtıp koyduğuna dün bir kaç gün önce aldığım bir e-posta mesajı ile bir kez daha anladım. Bizim bir takımımız var, iTÜ Güneş Teknesi Takımı diye ve bu takımın muhteşem bir de başarıya imzası bulunuyor. Fakat bunu medyamız maalesef şimdiye kadar ufak bir not ile bile desteklemiyor. Bu takımın A.B.D’nin Arkansan Eyaleti’nde “Solar Splash 2007″ (Güneş Tekneleri Yarışması) isimli bir yarışmada üçüncülük ödülü bulunuyor. Bundan hiçbir medya söz etmezken şu günlerde blogların popüler konusu olmuş durumda.

Continue reading