Yastığın Uykuya Etkisi

Son zamanlarda yayınlanan film ve dizilerdeki sevişme sahneleriyle ilgili yok efendim araya yastık koymuş yok efendim koymamış, kaymış şeklinde türlü türlü laflar dedikodular dönüyor. Hani bu muhabbeti yapan da uzak değil böyle hergün yüzünü gözünü gördüğünüz abiler. Bildiğin abi hem de kanlı canlı. Ama yastığın amacı o değil hacı. Yastık, böyle yatmalık bir araçtır. Önceden benim onun üzerine başımı koyduğum daha sonra manyaklaşıp kafamın üstüne aldığım şimdilerde ise eski haline geri döndürdüğüm, yumuşak birşeydir. Konuyu dağıtmadan da asıl mevzuya gireyim. Psikolojik midir yoksa gerçekten faydası var mıdır bilmem? Ancak kafamı yastığın altına alıp yattığım zamanlar bir araba dayak yemiş gibi kalkarken kafamı yastığın üzerine koyunca daha mutlu ve dinç kalkıyorum. Tavsiye bile ederim o derece. Neden yazdım şimdi bunu? İlgili kategoriyle hasret gidereyim diye 🙂

Feysbuklu Hayatım ve Maceralarım

Haftanın geride bıraktığımız kısmında günlüğe pek birşeyler karalayamadım. Bunda hem yoğun geçen bir haftanın temposunun hem de yazacak birşeylerin olmayışının parmağı var. Aslında yazacak konu çok fakat ne yalan söyleyeyim birazcık üşendim 😀 Kendime izin verdim kendi çapımda 🙂 Bu hafta haber turunu atlamamın sebebiyse haberlerin az olmasıydı. Önümüzdeki hafta iki haftalık bir haber turu karşınızda olacak. Yazı yazmadık ama yazacak çok şey biriktirdim…

Continue reading

Bilgisayar Başında Uyuya Kalan Gencin Dramı

internette bazen rastgeldiğim fotoğraflara bakıp bilgisayar başında uyuyanları görünce “yok canım daha neler” derdim hep. Nedense abartılı gelirdi bana. insan uykusunun geldiğini bilmeyip nasıl sızıp kalabilirdi ki bilgisayarın başında. Fakat biz insanlar kendi başımızdan benzer bir olay geçmedikçe diğer insanların halini bir türlü anlayamaz ve onlara tepeden bakarız. Dün gece yavaş yavaş işlerimi tamamladım ve biraz da internette sörf kaçınılmazdı gecenin bir vaktinde. Sörfü de tamamlayınca cevap yazmam gereken e-pıstaları aldım önüme ve tek tek okumaya başladım. işte ne olduysa bu andan sonra oldu.

Continue reading

Son Hafta Analizim

Öncelikle 100. yılında şampiyon olan Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum bir Beşiktaşlı olarak. Her ne kadar bu sene Türkiye ligini takip etmemiş olsam da son 3 haftadaki çekişmeyi görmüştüm. Daha önce de bir yazımda yayıla yayıla yer verdiğim gibi Türkiye ligi artık beni sıkıyor. Daha doğrusu söylentiler insanın canını sıkıyor. Sanki şampiyon olan her takım birilerine bağış yaparak büyük rüşvetler yedirerek şampiyon oluyormuş gibiydi. Özellikle bu sezon Beşiktaş’da olduğu gibi. iyi ki şampiyon olmadık değilse çok olaylar çıkacaktı. Zamanı geçti belki ama ben yine de fikrimi söylemek istiyorum; Beşiktaş, Kayseri ile oynadığı kupa finali maçına göre de o kupayı hak etmedi. Ne adına yakışır bir oyun oynadı ne de başka birşey. Şans eseri bulduğu bir golle kupayı aldı. Maç esnasında Yiğit ile telefon görüşmesi yapmış ve “inşallah alamayız” demiştim. Fakat ters etki yapıp kupayı aldık. Sevindim mi? Hayır, bilakis üzüldüm Kayseri adına. Kaldı ki şampiyon olsaydık daha da üzülecektim. Ama iyisi oldu en azından hak etmiş görünen Fenerbahçe şampiyon oldu. Şimdi takımın başına Lucescu gelecek söylentileri var inşallah da olur. Maç faslından sonra herhangibir hazırlık yapamadığım geçmiş anneler gününü kutluyorum, annelerimizin.

Continue reading

Yağmur Bir Gün Daha

Yağmurlu bir Alanya sabahıyla merhaba efem. Öncelikle bir hatırlatmayla yazıma başlamak istiyorum. Arkadaşlar burası bir arkadaşlık sitesi değildir. Yani yorumlarınızı yazarken kızlarla tanışmak istediğinizi yazıp en altına da msn’im şu diye adresinizi yazmayınız. Siz de farkındasınızdır ki bu yorumlarınıza h-yaman ambargo koymaktadır. Göstereceğiniz ilgi için şimdiden teşekkür ederim. Efem çevrenizde gördüğünüz anda sinirinizi yükselten, her gördüğünüzde içinizden binbir düşüncenin geçtiği insanlar var mı? Ben kendi adıma cevaplayayım; benim var. Mesela buradaki sinemaların sahibi. Adamı gördüğüm zaman dövme isteği uyanıyor içimde. Acaba diyorum sorun bende mi? Yok değil. Çünkü kime sorduysam hemen küfürü yapıştırıyor arkasından :D. Dün Cinealanya’nın kurucularından Serkan abi ile Pizza keyfini yaşadıktan sonra sinema sitelerini geziyorduk. Buradaki o sinemanın sitesine de baktık, bakmaz olaydım. Karnımız ağrıdı gülmekten :). Alanya’da iki şubeli bir sinemasınız, sinemaya ilgi büyük, sizden başka sadece bir tane sinema var ki o da çok uzak ve siz tutup MS Word’de site yapıyorsunuz. Mucks (alnından öpme şeysi) diyorum başka birşey demiyorum. Büyük ihtimalle bu siteyi orda çalışanlardan biri yapmıştır ama insan azıcık paraya kıyıp adam akıllı bir site yaptırır değil mi? Ya da hiç olmasın madem. Şimdi sinema sahibine neden kızdığımı az çok anlamışsınızdır herhalde :).

Continue reading