Yeniden Hastalık

Kaç gündür hali hazırda devam eden hastalıkla boğuşuyorum. Son günlük yazılarıma bakınca aslında bayramdan bu yana hep hasta olduğumu da fark ettim. Kerata hiç böyle yapmazdı ama bu sene ne kerametse üstümden hiç gitmiyor. Son bir haftadır battaniye ile cebelleşirken aynı zamanda verilen ilaçların da yan etkileri ile hayat mücadelemi sürdürüyorum.

Continue reading

Yıla Griple Elveda Demek

Pazartesi başlayan ve tüm haftaya yayılarak haftamı alt üst eden grip kendisini son iki gündür boru mertebesinde göstermekte. Boru mertbesi; azıcık öküzümsü bir durumu işaret eder. Şöyle ki; öksürdüğünüz zaman yer gök inler. Konuştuğunuz zaman da karşıdaki vatandaş kaçacak yer arar. Genelde sabahları ses çıkmazken akşama doğru çok baslı az nazlı bir ses yerini alır. Geceleri nefes almakta zorluk çekerken gündüzleri burun tıkanıklığı olmazsa olmazlarındandır. Ayrıca mukus rengi yeşil olarak görülmektedir.

Continue reading

Gribal Enfeksiyon

Gazetede okuduğum bir habere göre grip salgını varmış şu sıralar. Çok inandırıcı geldi çünkü gripzedelerden birisi de benim 🙂 Hafta başından beri burnu akar bir vaziyette yaşantımı sürdürüyorum. Ses tonuma zaten laf söyleyene aşk olsun. işin bir de hapşırma kısmı vardır ki izlemeye değer bir mevzudur kendisi. Eğer kapalı bir ortamdaysanız çok fazla ses çıkmakta ve etrafdakilerin bakışları altında kendinizi suçlu hissetmektesiniz. Herşeye rağmen yavaş yavaş vücudumu terk ediyor hastalık ve sanırım son günleri 🙂

Continue reading