Yeni Twitter ile Tanışma Zamanı

Twitter uzun süredir aynı kullanıcı arayüzünü kullanmaktaydı. Klasik arayüz üzerinde kullanıcılar lehine zamanla yeni teknolojiler entegre edilse de tasarım da herhangi bir değişiklik söz konusu olmadı. Yıllarca aynı anasayfayı kullanan Twitter geçtiğimiz aylarda anasayfasını trend konular, öneriler gibi başlıklarla süsleyerek yeniledi. Şimdi de sıra kullanıcı arayüzünün yenilenmesine geldi. Sadece arayüz yenilenmiyor, bir takım sürpriz özellikler […]

Read More →
Facebook’da Aile Grupları

Son yılların en gözde internet servisi, sosyal ağı artık kişilerin aile grupları oluşturmasına da olanak sağlıyor. Kullanıcılarına bu hizmeti açmasının elbette birçok faydası var. Sağlayacağı yararlara ve nasıl aile gruplarının oluşturulacağına yazımızın ilerleyen bölümlerde değineceğiz.

Read More →
Ergenekon Bülteni

Bir Ergenekon muahabbetidir aldı başını gidiyor ülkede. Dün ana haber bülteni adı altında yapılan tüm programlar Ergenekon Bülteni kapsamında geçti. Zaten normalde de bir haber yapılmıyor ki. Yazın başından beri üç konu ile haber bültenleri yapıldı. AKP’nin kapatılması davası, Ergenokan soruşturması ve kene ısırıkları… Hakkını vermek lazım araya birkaç tane de kaza görüntüsü eklendi.

Read More →
Haber Turuna Elveda

Sayı olarak 41’e kadar geldiğimiz haber turumuza son noktayı koyuyorum. Bunun çok çeşitli nedenleri var. Bazı arkadaşlar tarafından yanlış anlaşılmak, şu anda aynı olayın birçok blogda yapılıyor olması ve son haftalardaki olumsuz eleştirilerin bunda büyük etkisi var. Peki bundan sonra ne yapacağız? Aldığım notlardan, paylaşmak istediğim adreslerden sizleri nasıl haberdar edeceğim?

Read More →
Haftalık Haber Turu-41

Bu hafta başında ilginç söylentiler ordan buraya dolaşıyordu. Neydi bu? Tabi ki; Blog Ödülleri… Yurtdışında eşdeğerleri yapılan organizasyon kısa zamanda Bloglama‘nın güçlendirmesi ile karşımıza çıkacak. Eloy’un yaptığı nacizane kısacık açıkmalamaya göre her kategoriden blogculara ödüller verilecek. Sanırım seçimler halk oylamasına dayalı olacak.

Read More →
Haftalık Haber Turu-40

Kendisini daha çok CSS makalelerinden tanıdığımız sevgili Fatih Hayrioğlu CSS’e başlamak isteyenlere “CSS’e Başlamak” isimli bir e-kitap hazırlamış. CSS’i bilenlerin de dökümanları arasında bulunması gereken bir kitap diye düşünüyorum. Kitap, sitedeki makalelerin derlenmesi ile ortaya çıkmış. Daha detaylı bilgi almak ve indirmek için şuradan alalım sizi.

Read More →
Haftalık Haber Turu-38

Geçen hafta haber turunda Microsoft’un Yahoo’ya yaptığı tekliften bahsetmiştim. Dünden itibaren internet sitelerinde yine bu konu ile ilgili haberler çıkmaya başladı. Nitekim haberlerin arkasından açıklama da geldi. Yahoo, Microsoft’un yaptığı astronomik 44.6 milyar $’ı az bularak, içinde Google’ın da bulunduğu bazı firmaların yaptığı tekliflere göre düşük kaldığını öne sürmüş. Ne derece doğrudur Google’ın bu listede […]

Read More →
Haftalık Haber Turu-37

Geçtiğimiz haftaonuna doğru Microsoft’un Yahoo’ya hisselerini satın almak için 44.6 milyar dolar teklif ettiği söylentileri birçok sitede yerini buldu. Bu durum işletim sistemi ya da masaüstü programlarda olduğu gibi internette de Microsoft’un tekele gidebileceği yönünde endişe veriyor. Google ise bu duruma karşı sert bir açıklama yaptı. Yahoo’nun bu teklife vereceği cevap halen merak konusu ancak […]

Read More →
Haftalık Haber Turu-36

Bu haftaki haber turumuza Mynet’in çözüm ortaklığında Türkçe yayına başlayan Cnet damgasını vurdu. Cnet Türkiye olarak adlandırılan sitenin arkasından ZDnet de girişimlerde bulunuyormuş. Bir gece ansızın o da Türkçe’ye hizmet verebilir söylentileri dolaşıyor. Cnet Türkiye‘nin ise tek eksi yanı Mynet ile işbirliği yapmış olması.

Read More →
Haftalık Haber Turu-35

Şu günlerde Live Messenger üzerinde dolaşan virüs/trojan türünden bahsederek haber turumuzu açalım. Kişi listenizdeki insanlardan şu güne kadar birçok “resmime tıkla” “birkaç yıl önceki fotoğrafım” ya da bunlara benzer uarıların geldiğini ve linklere tıklandığında aşılmaz sorunlar oluştuğunu görmüştük. Şimdi bunun bir benzeri “yanındaki sevgilin mi” ya da “yanındaki kız kim” tarzı uyarılargeliyor. Sonuç ise yine […]

Read More →