Anneler Kandırır

Anneler çocuklarına birşeyler yedirebilmek için hep kandırırlar. Hele ki ufak yaşlarda bunu sıkça görmek mümkündür. “Yemeğini yersen addaaaa” gibi lafları hatırlıyorum hayal meyal. Hatta yemediğim inat ettiğim zaman burnumun tıkanıp ağzımın açılmasını sonra lokmanın ağzıma ani bir hareketle bırakılmasını çokca görmüştüm. Devir değişti, koşullar değişti, yaşım ilerledi fakat annem bu konuda bir adım ilerlemedi.

Continue reading

Misafirmiş Pehh

Eve misafir geleceğinde annelerin birinci düsturu genelde bizim gibi kişicanları evden ihraç etmektir. Biz evden ihrç edildikten sonra misafirler gelir. Misafirlerin genelde yaşları 14’e kadar olan veletcanları da mevcuttur. Tabi bunların da yüzdeye vurduğunuz zaman çok yüksek bir payı canavar kategorisine de girebilir. Aslında hain birer mekanizmadır. FIrsat kollarlar, birşey olsa da yaramazlığa başlasam diye. Bu durumda en fazla zarar görecek şey mutlak bir şekilde evdeki mevcut bilgisayardır ve o bilgisayarın size ait olması ihtimali de çok yüksektir.

Continue reading

Temizlik Vakti Gelmiş

Son günlerde odamdaki canlıların bir bir diğer odalara göç etmesinden dolayı temizlik vaktinin gelmiş, hatta bir hayli geçmiş olduğunu anlıyorum. Karıncalar birer ikişer bavullarını toparlayıp mutfağa doğru gitmeye başlamışlar. Hamam böceklerine zaten diyecek tek kelime bulamıyorum, nankörce onlar da beni bırakıp diğer odalara gidiyorlar. Çiçekler de sararmaya yüz tutmuş, hepsi kendin geçmiş zavallıların. Bu göç ile birlikte ani bir irkiliş ve korku ile karar verdim; en kısa zamanda odamda temizlik yapacağım. Masanın altındaki gofret kağıtları, sehbanın üstündeki elma ve armut çöpleri herşeyi fazlası ile anlatıyor.

Continue reading

Kaybolmayan internet istiyouz

Dün sabahtan beri Telekom’un beni çıldırttığı bir zaman dilimindeyim. Yaklaşık 3.5 MB’lık bir dosya kağnı gücü ile 15 dakikada iniyor bu yetmezmiş gibi arada hat düşüyor. Hani Google’ı alma planlarım vardı ya; ondan vazgeçip önce Telekom’u almaya karar verdim :). Vatandaş rahat rahat kullansın diye, vatandaş “ohh be” desin diye. işin şakası bir yana müşteri hizmetleri de dahil olmak üzere Telekom’daki dişi/kişicanları falakaya yatırmak lazım. Fakat bize yakışmaz :D. Allah’tan bloga girebiliyor, MSN’de çetleşebiliyoruz. O da olmasa Telekomun önünde toplu soyunma eylemine gideceğiz. Bu arada Sitenin şu yukarıdaki pembe, kuşlu, otlu, ağaçlı resim vardı ya; işte ondaki kuşları Allah’ın izni ile kanatlandırdık. Artık onlar da canlı :). Otları da sallamıştık fakat otlar teknik bir nedenden dolayı namaz kılar gibi sallanınca kaldırmak zorunda kaldık.  Normal sallanan bir ot bulabilirsek onlar da canlanacak inşallah.

Continue reading