Derleme Haberler

Bilgisayar gündemi yine haddinden fazla haberlerle haftayı bitiriyor sanırım. Bunlardan en önemli gelişme 2 gün önce erişime kapatılan video paylaşım sitesi Yoyutube ile ilgili olanıydı sanırım. Fakat bu konu ile ilgili yazdığım yazıda birkaç güne kadar tekrar açılabileceğini söylemiştim erişime. Hmm sanırım haklı çıktım, daha doğrusu tahminim doğru çıktı ki dün öğleden sonra hiçbir ek programa ayara gerek kalmadan ziyaretçiler Youtube‘a erişim sağlayabildiler. Başından beri birçok arkadaşımızla saçma bir karar olduğunu savunmuş kendi aramızda yaptığımız istişarelerde açılacağının uzun sürmeyeceğini fakat açıldığı taktirde geri adım atılmış olacağını vurgulamıştım. Nitekim öyle de oldu. Ayrıca bu olay üzerine Youtube bundan sonra Türkiye’deki yetkili mercilerle beraber adım atmaya karar vermiş. Bu olayla ilgili son haber de sitenin erişime kapalı kaldığı iki gün Türk paylaşım sitelerinin hitlerinin artmasını sağlamış :).

Daha önce kişisel varlıkları internette paylaşmak için açılan iki site vardı. Birisi masaüstü görüntülerinin paylaşıldığı Masaüstüm diğeri de buzdolaplarının paylaşıldığı Buzdolap idi. Şimdi bunlara bir yenisi eklendi ki; bunda da çalışma odanızın resimlerini paylaşıyorsunuz. Gerçekten ilginç ve güzel bir oluşum. Ha unutmadan şuradan ışınlanabiliyorsunuz.

Youtube varsa bizim de TRTubemuz var. Bu site de Türkçe yayın yapan bir video paylaşım sitesi. Fakat diğerlerinden farkı site yöneticilerinin videolara baktıktan sonra eklediğiniz videonun yayınlanması. Ayrıca sitedeki videolar “akıllı işaretler” ile de uyumlu. Bu yüzden kötü içerikten arındırılmış bir video paylaşım sitesi. Sitenin özellikle aşk kategorinde mükemmel videolar var. Ha unutmadan sitenin içeriğinin %80’i amatör çekimler. Siteye şurdan ışınlanabilirsiniz.

Eğer Telekom 1 Nisan  şakası yapmazsa Nisan ayından itibaren internet ücretlerinde indirime gidilecek. Hoş fiyatlar geri çekildikçe hız da düşüyor ama internet ile tanışmayanlar için güzel fırsatlar olacak gibi.

Tüketiciyi bilinçlendirmek adına bir blog kurulmuştu adı Forummarket. Sık sık güncellenen içeriği ve yazılan hoş makaleleri ile site pek hayli dikkat çekiyor. Bakmanızı tavsiye ederim. Işınlan.

2 Responses to “Derleme Haberler”
  1. özay 12.3.2007
  2. floods 13.3.2007

Söz Sende

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir