Çevrimiçi ICO-PNG Dönüştürücü

10.1.2007 | internet

Web sitelerinin vazgeçilmezi, bilgisayarın ruhu olan ikonları yani simgeleri internette birçok formatta bulabiliyoruz. “ICO” formatındaki simgeler genelde bilgisayarda yani işletim sisteminde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ya da bilmeyen arkadaşlar için daha da açarak “Bilgisayarım”, “Belgelerim” gibi klasörlerin, dosyalarınızın işletim sistemindeki ufak kısayol resmidir. Ancak simgeler bildiğiniz gibi sadece işletim sisteminde, masaüstünde kullanılmamaktadır. En yaygın kullanıldığı yerlerden birisi de internet sayfalarıdır. Ancak internet sayfalarında “ICO” formatında kullanamayız. “PNG”, “GIF”, “JPG” gibi resim formatlarında kullanılması gerekiyor. internet üzerinde de birçok “ICO” ya da “PNG” uzantılı simgeye ulaşabiliyoruz. Fakat kullanacağımız yer değişken olduğu için bazen bulduğumuz simgeler uzantısından dolayı işe yaramıyor. Mesela siz web sayfanız için kullanacaksınız ancak uzantısı “ICO”. Bunu yukarıdaki resim formatlarından birisine çevirmeniz gerekir. Çevirme işlemi içinde yardımcı programlara ihtiyaç duyulur. Peki bilgisayarınıza herhangibir program yüklemeden internetten bu işlemi yapmaya ne dersiniz?

Öncelikle şu servise ışınlanıyoruz her zaman yaptığımız gibi. Sayfada iki tane yükleme seçeneği mevcut. Üstteki kutucuğa eğer simge dosyasnız internet üzerindeyse adresini yazarak çevirme işlemini yapabilirsiniz. Alttaki kutucuğun yanında bulunan “gözat” butonuna tıklayarak bilgisayarınızdaki dosyayı seçiyor arkasından “convert” butonuna tıklıyoruz. işlemimiz bu kadar. Web sayfanızda kullanacaksanız bu simgeyi kendinize özgü hale getirebilirsiniz. Mesela benim sitemin üst kısmındaki navbar (anasayfa, hakkımda…) size bir örnek ulabilir.

Servise ışınlan

7 comments

 1. Sırrı

  Hamdi Bunun Tam Tersini Yapan Bir Site Mevcutmu Png,Gif Türündeki Dosyaları ico’ya Dönüştürecek

 2. H-Yaman

  Bu site de yapıyor zaten sırrı png’den .ico’ya çevriyi

 3. Sırrı

  Sen ico-Png Dönüştürücü Deyince ico Uzantılı Dosyayı Çevirdim Tam Tersini Denememişdim 😀 Saoll Varoll

 4. H-Yaman

  ne demek efem her zaman hizmetinizdeyiz 😀

 5. Gökhan

  Süpersin..saol..

 6. sade c

  JPG’den PNG, GIF veya ICO dönüştürmem lazım. bunun için bildiğiniz online site var mı?

 7. harika

  sevgili hamdi yaman… adın gibi yaman bir sayfa hazırlamışsın… ico png dönüştürücü için teşekkür ederim. süpersin… 🙂

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>