Çevrimiçi ICO-PNG Dönüştürücü

Çevrimiçi ICO-PNG Dönüştürücü

Web sitelerinin vazgeçilmezi, bilgisayarın ruhu olan ikonları yani simgeleri internette birçok formatta bulabiliyoruz. “ICO” formatındaki simgeler genelde bilgisayarda yani işletim sisteminde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ya da bilmeyen arkadaşlar için daha da açarak “Bilgisayarım”, “Belgelerim” gibi klasörlerin, dosyalarınızın işletim sistemindeki ufak kısayol resmidir. Ancak simgeler bildiğiniz gibi sadece işletim sisteminde, masaüstünde kullanılmamaktadır. En yaygın kullanıldığı yerlerden birisi de internet sayfalarıdır. Ancak internet sayfalarında “ICO” formatında kullanamayız. “PNG”, “GIF”, “JPG” gibi resim formatlarında kullanılması gerekiyor. internet üzerinde de birçok “ICO” ya da “PNG” uzantılı simgeye ulaşabiliyoruz. Fakat kullanacağımız yer değişken olduğu için bazen bulduğumuz simgeler uzantısından dolayı işe yaramıyor. Mesela siz web sayfanız için kullanacaksınız ancak uzantısı “ICO”. Bunu yukarıdaki resim formatlarından birisine çevirmeniz gerekir. Çevirme işlemi içinde yardımcı programlara ihtiyaç duyulur. Peki bilgisayarınıza herhangibir program yüklemeden internetten bu işlemi yapmaya ne dersiniz?

Öncelikle şu servise ışınlanıyoruz her zaman yaptığımız gibi. Sayfada iki tane yükleme seçeneği mevcut. Üstteki kutucuğa eğer simge dosyasnız internet üzerindeyse adresini yazarak çevirme işlemini yapabilirsiniz. Alttaki kutucuğun yanında bulunan “gözat” butonuna tıklayarak bilgisayarınızdaki dosyayı seçiyor arkasından “convert” butonuna tıklıyoruz. işlemimiz bu kadar. Web sayfanızda kullanacaksanız bu simgeyi kendinize özgü hale getirebilirsiniz. Mesela benim sitemin üst kısmındaki navbar (anasayfa, hakkımda…) size bir örnek ulabilir.

Servise ışınlan

Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

7 Yorum

Sırrı Yayın tarihi10:50 am - Oca 12, 2007

Hamdi Bunun Tam Tersini Yapan Bir Site Mevcutmu Png,Gif Türündeki Dosyaları ico’ya Dönüştürecek

H-Yaman Yayın tarihi1:48 pm - Oca 12, 2007

Bu site de yapıyor zaten sırrı png’den .ico’ya çevriyi

Sırrı Yayın tarihi12:49 pm - Oca 13, 2007

Sen ico-Png Dönüştürücü Deyince ico Uzantılı Dosyayı Çevirdim Tam Tersini Denememişdim 😀 Saoll Varoll

H-Yaman Yayın tarihi1:41 pm - Oca 13, 2007

ne demek efem her zaman hizmetinizdeyiz 😀

Gökhan Yayın tarihi5:41 pm - Ağu 24, 2007

Süpersin..saol..

sade c Yayın tarihi3:29 pm - Ara 15, 2009

JPG’den PNG, GIF veya ICO dönüştürmem lazım. bunun için bildiğiniz online site var mı?

harika Yayın tarihi6:06 pm - Eki 25, 2014

sevgili hamdi yaman… adın gibi yaman bir sayfa hazırlamışsın… ico png dönüştürücü için teşekkür ederim. süpersin… 🙂